KONST / Litografier / Litografi 8414394
nr 841 4394
Nils Nilsson Skum
(1872-1951), Sverige
Litografi, Nils Nilsson Skum (1872-1951), signerad, 75/240 Bladets Mått 26x79
Nils Nilsson Skum, samisk tecknare och målare född 1872, död 1951.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 19 augusti 2013
kl 18:20:15
16/8 12:28:55
500 kr
16/8 19:22:03
Nils Nilsson Skum
Läs mer om Nils Nilsson Skum